Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladovice za mlada a Mladovice cup 2015

V Mladovicích se pořád něco děje. Sportovní akce, oslavy, raketové dny a nyní přibyla i vernisáž. Byla součástí volejbalového turnaje a vy, kteří jste se jí nezúčastnili, máte čeho litovat. Vernisáž Igora Chmely, na které prezentoval fotografie obyvatel Mladovic, které díky nápadu autora byly „vyhrabány“ možná i z pozapomenutých krabic či albumů, aby opět spatřily světlo matky přírody - či chcete-li, světlo boží. A tak jsme se mohli vrátit v některých případech až o více než sto let zpátky, podívat se na naše předky a dělat si představy, jak asi žili. Bylo se skutečně na co dívat. Některé fotografie upoutaly nejen technickou kvalitou, ale i kvalitou záběru. Muž žnoucí obilí, milostné hrátky býka s krávou a p. Zajímavé také bylo poslouchat prohlížející při dohadování, kdo na té či oné fotografii je a na snímcích, kde v pozadí byla krajina diskuze, o který les či pole se jedná. A poté konstatování, jak se krajina změnila výstavbou, nebo až přehnaným rozšířením zeleně. Škoda, že přišla bouřka, která nás o ještě důkladnější prohlídku či diskuzi nad fotografiemi připravila. Počítá se však s tím, že v brzké době se výstava opět uskuteční a budeme opět nostalgicky vzpomínat na naše předky. A my, co jsme si vzali zarámované fotky domů, se o ně budeme vzorně starat, abychom se příště mohli opět kochat jejich nestárnoucí krásou.

      A teď k volejbalovému turnaji. Opět byl organizační skupinou /Vlaďka, Renáta, Miloš, Iveta a dalšími/ výtečně připraven. Občerstvení zajistili jako vždy a skvěle, paní Pecková s manželem a paní Milada Dvořáková  /grilování kuřat a klobás, včetně porcování/ a paní Kakosová v roli pozorné servírky. Adélka se zase postarala o kasu,  A hráči hráli se sportovním nadšením,  zápas žádné mužstvo neodflinklo. Rozhodčí byl přísný a objektivní. Nebesáci opět vyhráli. A my jim blahopřejeme. Ovšem nesmíme zapomenout ani na Pražáky, kteří skončili druzí a zejména na AC Milan - skokana roku - který se umístil na třetím místě. Oproti minulým turnajům, kde končil většinou poslední, to byl velký úspěch.

Fotky jsem raději nechal na stránkách - sice na úkor kvality, ale pro prohlížení je to výhodnější než přecházet na YouTube. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář